عیب یابی و آموزش سیستم اکو ماکس

تاریخ انتشار: 97/11/14
نمایش: 153
(0 رای)

سیستم اکوماکس:
دقت گردد در این سیستم میزان پیمایش مسافت خودرو ( کیلومتر ) در دو نود ، آمپر ( ICN ) و نود مرکزی ( BCM ) ثبت می گردد ،  و در صورت استفاده ار قطعه ای دیگر برای تست ، بعد از پیمایش ۱۰ کیلومتر عدد بالاتر در آمپر نمایش داده می شود.
 بعد از دانلود نود ها در این سیستم احتیاجی به تعریف سوییچ نمی باشد ولی بعد از دانلود پیکره بندی‌ ها چک شوند.
 در صورت دائم‌روشن ماندن صفحه نمایشگر چند منظوره ( MFD ) نود مرکزی و ( MFD ) دانلود گردد ، در صورت عدم رفع عیب ممکن است عیب داخلی ( MFD ) یا گاها عیب داخلی از ضبط خودرو می باشد که خودرو به حالت مد اقتصادی ( ECO MODE ) نمی رود.

در صورت عدم عملکرد فن تهویه ( موتور بخاری ) احتمال ذوب شدن اینترکانکتور دسته سیم اتاق به اصلی وجود دارد ( محل قرار گیری این اینترکانکتور زیر موکت پای راننده و پشت نگهدارنده پلاستیکی سیم کشی می باشد ).

 در سیستم اکوماکس از دو مدل سیستم فن خنک کننده استفاده شده است:
۱- در مدل کمی قدیمی تر دو عدد رله در کنار رله های FCM قرار داشت ، رله آبی رنگ ( دور کند ) ، رله مشکی رنگ ( دور تند).
۲- در مدل دوم رله های فن کنار موتور فن ( همانند مدل های فرانسوی ۲۰۶ ) استفاده شده است.
 در سیستم اکوماکس رانا و ۲۰۶ از دو مدل موتور برف پاکن استفاده شده است برخی مدل ها ۴ پایه و برخی مدل ها ۵ پایه می باشد، که جابجا نمیتوان استفاده نمود ( در صورت جابجا استفاده شدن ، زمانی که برف پاکن خاموش شود تیغه ها در همانجا می مانند و تا انتهای کورس نمی روند).
 حتما در این سیستم برای چراغ های جلو از لامپ ۵۵ وات استفاده گردد ، در صورت استفاده از لامپ ۱۰۰ وات، چراغ های جلو قطع می گردد.
 در این سیستم از رله دوبل مجزا ( واقع در کنار نود FCM ) استفاده شده است.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*