تعریف دیاگ و تجهیزات عیب یابی

تاریخ انتشار: 97/06/04
نمایش: 1085
(0 رای)

ایا تا به حال این سوال برایتان پیش امده که با وجود تکنولوژی پیشرفته خودروهای لوکس ، تعمیرکاران خودرو ها چگونه این خودروها را ایراد یابی میکنند ؟ و سپس مشکلات بوجود امده در خودرو ها را رفع میکنند؟

امروزه خودرو به عنوان یک وسیله ضروری برای یک خانواده میباشد ولی به دلیل افزایش نیازدر کل کشورها بخصوص در ایران تقریبا برای هر خانواده حداقل دو خودرو و حداکثر چهار خودرو وجود دارد.

با افزایش نیاز جامعه و پیشرفت علم و تکنولوژی ایرادیابی و عیب یابی این خودرو ها نیز به عنوان یک شاخه در زمینه خودرو شناخته شده است .

و برای این منظور دستگاههایی مجهز برای ایرادیابی خودرو ها در اختیار تعمیرکاران و استفاده کنندگان قرار گرفته تا بتوانند با اتصال خودروها به کامپیوتر با استفاده از کابل های مخصوص و استفاده از نرم افزار های ویژه این کار تمامی خطاهای خودرو را شناسایی و در صدد حل آنها برایند. دستگاهای عیب یابی دستگاه هایی مجهز که با هدف ایرادیابی و خطایابی خودرو ها در بازار وجود دارد .

دستگاهایی با قابلیت های متفاوت که هر کدام برای هدف یا خودروی ویژه طراحی شده اند. و تعمیر کاران میتواند ابتدا دستگاه دیاگ را با استفاده از کابل هایی به نام کابلOBD به خودرو وصل کند . و سپس با استفاده از نرم افزار های ویژه و راهنمای تعمیرات این دیاگ می تواند محل خطا را در خودرو پیدا کنند. و بتوانند در زمان و هزینه صرفه جویی کرده و با حداقل زمان خودرو را به صورت بهینه خطایابی کنند .

بررسی این خطاها با استفاده از این دستگاه و نرم افزار ها بسیار سهل و اسان است و در صورت عدم استفاده ، خطایابی بصورت کاری خسته کننده و وقت گیر برای تعمیرکاران میشود.

لذا تعمیرکاران میتوانند با تهیه و نصب نرم افزار ها و راهنمای تعمیرات این دستگاه ها خطاها را پیدا و رفع کنند. و در بازه ی زمانی مختلف میتوانند نرم افزار های موجود خود را از طریق نسخه های بروز توسط کارشناسان این شاخه اپدیت کنند.

نسخه های بروز این نرم افزار ها شامل سطح دسترسی های بیشتر و امکانات اضافه تر میباشد که توسط شرکت های سازنده صرفا جهت ارتقای محصولات و امکانات خود بصورت پولی در اختیار کاربران قرار میگیرد.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*